Dovanos vaikams! 0-24+ mėn.

Kokia turėtų būti dovana tokio amžiaus vaikui?  Na, ne išmanusis telefonas ir ne laikrodis ar patalynės komplektas ‘for sure’:) Dovana turi sukelti gerą emociją, bei galbūt ir atlikti naudingą funkciją – vaikai mokosi iš savo aplinkos, o žaislai ir žaidimai yra būtent ta priemonė, kuri ir padeda vaiko augimui įvairiose srityse.

Mano patarimai renkant dovaną vaikui:

 1. Galvokite apie tai, kas vaikui tiktų pagal jo amžių, gebėjimus, būtų įdomu, smagu ir vienaip ar kitaip lavintų (kūrybiškumas, aktyvumas, motorika ir t.t.) ar bent jau būtų naudojami ilgesnį laiką.
 2. Patarčiau mažiau žiūrėti į madas, o labiau į funkcijas, naudą 🙂 Kai kurie ‘madingieji’ toli gražu, nėra geriausi 🙂
 3. Pagalvokite kiek galite investuoti pinigų, nes vaikų poreikiai (patirtis rodo) su amžiumi didėja. Jei pradėsite nuo didelių, prabangių žaislų, mažesnės dovanos tamps mažiau vertinamos ir trumpai naudojamos.
 4. Jei taip pat auginate dvynukus, tikriausiai šis amžius dar ‘leidžia’ pirkti vieną bendrą dovaną, kuri turėtų galimybę ja naudotis abiem vienu metu, tačiau vaikai individualūs, geriausia jiems rinkti atskiras dovanas. Vaikams mažiausiai norisi dalintis dovanomis:)
 5. Jei auginate daugiau nei vieną vaiką (mūsų atveju visi trys šeimos vaikai gimę beveik tą pačią dieną), apie išlaidas gimtadieniui pradėkite galvoti iš anksto, bent keletą mėn. prieš, nes VISKAS kainuoja:) ne tik dovanos, bet ir pati gimtadienio šventė, o vyresni vaikai kasmet nori daugiau, brangiau (žinoma, tai nėra ‘faktas’, labai priklauso nuo supančios aplinkos, auklėjimo, draugų ir kitų individualių dalykų bei įpročių, bet dažnu atveju taip yra, auginame paauglį, suprantu ką kalbu:)).
 6. Kiekviena šeima turi savo viziją, savo stilių ir nuomonę apie daiktus, bei žaislus, kuriuos jie nori matyti savo namuose ir vaikų rankose. Vieniems patinka spalvingi ryškūs pūkuoti žaislai, kitiems natūralaus medžio kaladėlės  ir pan. todėl jei tikrai norite, kad visi būtų patenkinti, geriausia atsižvelgti į tos šeimos nuomonę dovanojant kitam vaikui (arba patys pasakydami ko norėtumėte ir ko nepageidautumėte ateinantiems svečiams).
 7. Vaikai labai individualūs, gebėjimai visų skirtingi, tad rinkdami dovaną kitam vaikui, žinoma, geriau padovanoti tokią, kuri pagal amžių tiktų ir vėlesniam laikui (tarkim vaiko amžius 18 mėn., dovana puikiai tiks, kuri skirta 24 mėn. vaikui, bet būtų nelogiška dovanoti žaislą kuris skirtas vaikams iki metų ir pan.), tačiau reiktų ypatingai vengti pritaikyti stereotipus, tokius kaip „na tokio amžiaus tai tikrai jau turėtų tai daryti“, „maniškis tokio amžiaus tai jau žaidė su šituo“. Pati pamenu, kaip pergyvendavau, kai kitos mamos pasakodavo ką jų vaikai JAU moka, o mano vaikų raida buvo skaičiuojama nuo dienos, kai turėjo gimti (-2 mėn., tam tikru etapu, tai itin didelis laiko tarpas raidoje).
 8. Skaitydami mano sąrašą, atsižvelkite į tai, jog kai kurie tos pačios srities žaislai, tinka ir labai mažiems vaikučiams, tačiau kai kurie jų, būna pritaikyti ir vyresniems, tad suskirstymas amžiaus ribose, neturėtų atrodyti kaip įrėminimas, imkite tai, kaip įdėją įvairaus amžiaus vaikams.
 9. Peržvelgdami mano siūlomas nuorodas, vertinkite tai tik kaip ‘suflerį’, tikrai galite įvairių alternatyvų rasti skirtingose vietose.
 10. Leiskit vaikams pasidžiaugti vaikyste, padovanokit jiems emociją. Žinoma, labai gerai, kai smagūs dalykai yra ir praktiški 🙂
 11. Kokybė. Ne visi brangiausi – yra kokybiškiausi, tačiau originalas nuo kopijos tam tikrose srityse labai skiriasi. Jei pirkinys didesnis, pasidomėkite atsiliepimais, paklauskite tikros nuomonės tą daiktą turinčių žmonių (aš visad mielai pasidalinu savo nuomone, kai klausiate, tad ‘you’re welcome’)

0-6 mėn.

Įvairiausi čežantys, spalvoti, minkšti, guminiai daikčiukai, kurie sukeltų vaikui susidomėjimą, norą siekti, čiupinėti, kramtyti, klausytis, pamatyti, paliesti, išgirsti, atpažinti spalvas ir pan. Reiktų vengti pūkuotų žaislų.

6-12 mėn.

Šiame laikotarpyje vaikai pradeda sparčiai tobulėti. Sėdėti, valgyti, imti, žaisti, atlikti sudėtingesnius veiksmus apgalvotai. Todėl daug daugiau veiklos, kuri jiems būtų įdomi, tos pačios maudynės, jiems sėdint jau visiškai kitas malonumas, atsiranda ropojimas ir vaikščiojimas!

12-18 mėn.

Vaikų ‘ribos’ plečiasi dar labiau 🙂

18-24 mėn.

Amžius, kuomet dar stipriau pasimato vaikų gebėjimai ir ‘simpatijos’ tam tikroms veikloms ir daiktams, čia jau galima labiau pritaikyti pagal individualius veiko poreikius bei pomėgius

24  mėn. +

Jei jums patinka gražūs, stilingi mediniai žaislai, manau jog čia galima rasti visko visom progom: BAM BAM LAND (my No.1) |TIRLIMPAMPAM | TINIMINIŽALIOS PELĖS | ŽAISLIUKŲ KRAUTUVĖLĖ |  EASY TIGER BOARDS | GUDRAGALVIS | CIOKIS.LT

Tikrai daug pasirinkimo vienoje vietoje: EDUKACINIAI | SENUKAI | BABY CITY

Knygos: KNYGOS.LT ir BOOKDEPOSITORY

Yra daugybė ‘handmade’ lietuvių kūrėjų, kuriuos tiesiog reikia atrasti 🙂

Bet galbūt čia tema kitam įrašui..

 

✖️ D A U G I A U ✖️

2 komentarai

 1. Labai geri patarimai! Jais verta vadovautis ne tik ieškant dovanų, bet ir renkantis žaislus savo vaikams 👏:)
  Mes už medinius, ilgaamžius, lavinančius ir dar labai gražius žaislus vaikams! 😍

 2. Kaip nerealu, kad daliniesi!!! Viskas aisku, susisteminta ir dar su nuorodomis!!! Wow 😍 tokia ideju „paruostuke“ 👏 super! Jau ne pirma karta pasinaudoju Tavo rekomendacijomis! 😎🤘

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.