Kaip išgyventi skrydį su kūdikiais. Ką turėti ir ką veikti skrydžio metu. 0-18 mėn.

Apie keliones su kūdikiais ir pagrindinai patarimai prieš  keliaujant – mano ankstesniame tinklaraščio įraše: „Po pasaulį su dviem kūdikiais… 20 patarimų ruošiantis kelionei“

Čia pasidalinsiu savo patarimais, ką turėti, ką veikti arba tiesiog – kaip išgyventi skrydyje su kūdikiais, o gal net DVIEM. 0-18 mėn. amžiaus. Taigi apie rankinį bagažą ir kantrybę… 😉

Mano rekomenduojami turėti daiktai lėktuve: BŪTINAI TURĖKITE TAI, KAS JŪSŲ VAIKAMS YRA MYLIMIAUSI ir žinote, kad tikrai patinka, pvz.; jei turite mylimiausią žaisliuką, migduką ar dar ką nors ypatingai mėgstamo. Turėkite patogią kuprinytę, kurią pasidėtumėte šalia savęs viso skrydžio metu. Siūlau turėti ne tuos sauskelnių krepšius, perjuosiamus per petį, nes jie nėra itin patogūs, kai reikia susirankioti vaikus, daiktus ir dar vaikus nešti rankose.. kuprinė – geriausias variantas. Ir žinoma, net ir kūdikiams priklauso rankinis bagažas, bet nuo to jums rankų tai nešti nepadaugėja, tad kol jie dar patys negali visko pasinešioti – neapsikraukite;)

Kelionėse net mėnesio amžiaus skirtumas yra labai daug ir keičia iš esmės viską. Patikėkit ;)) Aprašysiu tik tuos laikotarpius, kuriuos ir patys esame  patyrę, į ateitį pasakoti negaliu ;))) Į šiuos laikotarpius žinoma, įeina skirtingi gebėjimai, pomėgiai, maistas, tad pasidėliokite pagal savo vaikus 😉 

0-6 mėn.

Kuo mažesni vaikai, tuo mažiau jiems reikia – pienas ir miegas. Geriausias laikas keliauti su vaikais 😉

 • SAUSKELNĖS. Siūlyčiau skaičiuoti taip – 1 sauskelnės ~1,5 val. skaičiuokite visą laiką iki kol pasieksite gyvenamuosius apartamentus, (prieš pat lipant į lėktuvą visada uždedu naujas, tokio amžiaus vaikai dar pridaro gan daug ir skystokai ir visai netikėtai, tad reikia sauskelnių turėti užtektinai)
 • DRĖGNOS SERVETĖLĖS. Maža  pakuotė (ar tiesiog nepilna, kad užimtų kuo mažiau vietos, įsidėkite jas į užsegamą maišelį, nes dėl slėgio skystis kartais išbėga iš pakuotės)
 • SEILINUKAS/MERLIUKAS. Jei atpylinėja, apsisaugosit, kad nesušlaptų rūbelių, o ir valgant maistelį visko būna;))
 • ŽAISLIUKAI. Bent du žaisliukai barškaliukai, labai geri tokie, kur būtų su jais ką veikti, ne tik į juos žiūrėti,  pvz.: kur tvirtinasi prie vėžimo su tokiais žiedais,  ‘čežantys’, barškantys, kramtomi/guminiai. Taip pat lėktuve galėsite pasidaryti žaisliuką iš tuščio mažo vandens buteliuko, į jį įmetę keletą monetų, ar su dar likusiu vandeniu, truputį išspauskite orą, kad vaikutis galėtų paimti ir jį vartalioti – superinis užsiėmimas tokio amžiaus vaikam. Taippat kaip žaislas, gerai ‘susinaudoja’ guminiai dantų šepetukai. Taip pat labai geras dalykas yra tokie plastikiniai žiedai, su kuriais ir žaisti galima ir kelionėje panaudosite norėdami ką nors prikabinti prie vėžimo ar lovytės.
 • UŽKLOTUKAS. Žinoma, galite paprašyti lėktuve, tačiau gerai turėti ir savo po ranka,  jei oras prastesnis, praverčia  apgaubti ir einant  į lėktuvą, jei tenka per lauką ir jei vėsu lėktuve ir išlipant iš lėktuvo jei vėluota. Tai visada turiu su savimi ploną medvilninį užklotuką, kuris praverčia ir einant lėktuve keisti sauskelnių, pasidėti ant vystymo lentos.
 • RŪBELIAI. Tokiame amžiuje dar gali įvykti visokių neplanuotų ‘avarijų’, tad siūlau turėti pakeitimui bent du bodžiukus vaikui. Taip pat plona kepurytė ir kojinytės (labai siūlau turėti tokias spalvotas, kur ant galų būna barškantys žaisliukai prisiūti, vaikams patinka tokius gaudyti ir stebėti 😉
 • VAISTAI/KOSMETIKA. Pačiame lėktuve siūlau turėti tik būtiniausius ekstra atvejui: paracetamolio žvakutė, terminis vanduo akyčių arba nosies praplovimui (porą pipečių), dezinfekcinės servetėlės arba skystis mažos talpos, arbatmedžio aliejus ir vatos tamponėlis arba ausų krapštukas (siūlau patepti vaikučiams nosytes jau oro uoste, nes daug žmonių, daug bacilų). Dažnai skrydžio metu dėl oro labai išsausėja odelė, galite turėti vaikišką drekinamąjį kremą ir kremą mažoje pakuotėje vaikučių užpakaliukams patepti jei labai paraustų. Gelis dantukų dygimo skausmui apmalšinti.
 • PAPILDOMI DAIKTAI. Įsidėkite specifinius daiktus,  kuriuos naudojate būtent jūs pvz.: čiulptukas, buteliukas su mišinuku ir kt. Taip pat tokiame amžiuje vaikai tikrai pamiegos, tad turėkite ir sau ką nors  – knygą,  užkandžių, vandens. Taip pat turėkite kelis extra užsegamus plastikinius maišelius, susidėti sušlapusiems rubeliams ir pan.

6-12 mėn. (papildomai)

Jau daugiau veiksmo, vaikai nori ropoti, vaikščioti. Sukaupkit jėgas ir trepsėkit kartu su vaikais, po lėktuvą 😉 Leiskite jiems susipažinti su aplinka 😉 Žinoma,  kiek įmanoma, jūs galite ‘pastumdyti’ savo vaikučių miego laiką, kad jie skrydžiui norėtų miegoti, bet ne visada tai pavyksta suderinti, tad šiuo amžiumi, jie dar nėra savarankiški, reikės jūsų rankų, kūrybiškumo, jėgų ir kantrybės. O galbūt vaikai visą kelionę pramiegos 😉 Jei ne – žaiskite su jais, vartykite knygeles, rodykite barškučius, pasimkite vienkartinių puodelių ir visokių kramtukų, kad vaikams būtų ką veikti, jiems dabar dar viskas labaaai įdomu, tik duokite veiklos pirštukams ir kojytėms ;))

 • MAISTAS. Kol valgo tyreles, siūlau turėti savo sutrinto maistelio šaukštuose maitintuvuose, vėliau – lengvai paimamas, nebirus, maistas termose (blyneliai, mažiukai kotletukai, virtos daržovės ir pan.)
 • UŽKANDŽIAI. Bananai, kukurūzai, baronkytės, vaisių tyrelės, sausainukai, tai, ką jūsų vaikai valgo tokio amžiaus.
 • VANDUO. Turėkite patogias, nesilaistančias gertuves visada po ranka. Tiek pakilimo tiek nusileidimo metu būtinai duokite vaikams atsigerti. Jei nemėgsta vandens, įpilkite šiek tiek ekologiško sirupo, pasaldintą jį tikrai gers noriau.
 • ŽAISLAI. Pagal amžių kas jau tuo metu įdomu, tai yra labai individualu, tiesiog paimkite kelis iš namų jau turimus, nes  tokiame amžiuje jiems dar viskas atrodo gan nauja, kas yra seniau matyta: knygutės, kramtukai, kortelės, lego kaladėlės, įvairių tekstūrų žaisliukai, tačiau persistengti neverta 2-3 žaislai.Ir štai keliaujame dabar, kai vaikams 18 mėn. Abiem vaikam kaip tyčia dygsta VISI krūminiai vienu metu. Uviukas dar ir kosėja, o dabar toks amžius kai jiems norisi visko ir vienas dalykas sudomina maždaug pusei minutės. Mūsų vaikai labai skirtingi. Uviukas šiek tiek ramesnis ir jį sudominti yra lengviau. Vėjukė yra ‘super hyper’ aktyvi ir tikrai jautri mergytė. Kartais, kai ji ’nenuotaikoje’, rodos ją erzina net šalia kvėpuojantys žmonės nu ir ką tu padarysi, tiesiog leisi jiems kvėpuot, o jai – išreikšti šį nusivylimą. Aš ją dievinu, dėl to man buvo klaikiai skaudu ir gaila jos, kai viso skrydzio metu ji praklykė, maniau mano širdis išlėks. Apsiverkiau net, nes ji tiesiog visą laiką verkė. Pirmąją valandą man norėjosi atsiprašinėti visų skridusių tuo lėktuvu, bet paskui apsidairiau ir susivokiau, juk aš laikau rankose kitą vaiką, stengiuosi su juo žaisti, užsiimti, pamaitinti, pagirdyti, visaip kaip nuotaikingai nuteikti, pati tą rytą atsikėliau baisiai serganti,  su gerklės ir ausų skausmu, kosėjanti.. supratau, kad nebeturiu jėgų nervuotis dar ir dėl kitų žmonių. mano vaikams reikia manęs. Atleiskit visi, bet man irgi buvo sunku :(( tikriausiai mažytei užgulė ausytes, o gal ir dantukai susidėjo, o gal šiaip buvo negerai, todėl ne visi metodai ir ne kiekvienam etapui bei vaikui padeda vienodai. 

12-18  mėn. (papildomai)

 • UŽKANDŽIAI (jau tikriausiai valgo daugiau, tad prisidėkite įvairesnių užkandžių, tai juos nuramina ir nukreipia dėmesį. Pvz.: maniškiams kažkas nerealaus yra razinos – po vieną kol jas su pirštukais surankioja ir laiko užtrunka 😉 Turėkite atskirą užkandžių dėžutę vaisiams (bananai, vynuogės, obuoliai, kriaušės) ir sausainiams (kukurūzai, trapučiai, vafliukai, sausainiukai ir pan.).
 • KNYGELĖS. Ir skaitymui ir paišymui ir lipdukų lipdymui. Pasiimkite keletą tokių ‘activity’ žurnaliukų.
 • MAISTAS. Termose (kad būtų patogus valgyti, jokių kruopų ar birių patiekalų, geriau kietesnės virtos daržovės, ar kotletukai, blyneliai/vafliukai labai patogu. Žodžiu, kas pagal vaiko  amžių jau yra valgoma ir skanu 😉
 • ŽAISLAI ir žaidimai pagal amžių.

Pasidalinsiu keliais triukais, kurie galbūt tiks ir jums. Beje mūsų vaikai pirmą kartą šios kelionės metu pamatė ipad’ą. Dėja filmukas sudomino labai trumpam :)) Prieš kelionę suruošiau vaikams jų kuprinytes su staigmena viduje. Į popierinį maišelį suvyniojau naują nematytą žaisliuką – dinozaurą (labai patiko) bei nerealią spalvinimo knygelę WATER WOW, kurią spalvinti reikia vandens teptuku (pripilsite vandens lėktuve). Tai šitais daikčiukais, net ir tuo popieriniu maišeliu jie užsiėmė visai noriai kurį laiką (na Vėja mažiau, bet dėl jos nepatogumo). Taip pat įdėjau užkandžių, kurių jie šiaip kasdien negauna: tai pirktų eko vaisių tyrelių, bei vaisių juostelių/batonėlių (VeriBeri). Vaškinės kreidelės ir lapai (pavojinga išpaišyti, bet galite pabandyti). Taip pat  nupirkau prie kuprinytės užtrauktuko pritvirtinamus mažus žaisliukus, buvo nauja ir faina pažaisti. MUST – knygelė su lipdukais, žiaaaauriai patinka ir užsiima. Turėkit extra atvejui telefone vaikiškų loginių žaidimų, tai juos sudomina kuriam laikui (naudojau SMART SHAPES, Uvis per kelias akimirkas suprato ką daryti ir buvo jėga). Pasiimkite tokias knygeles, kuriose vaikai galėtų ieškoti piešinukų/gyvūnėlių, kurios skirtos jiems ir jų amžiui.

 

Rankinis bagažas SUTRUMPINTAI:

 • sauskelnės
 • šlapios servetėlės
 • dezinfekcinės priemonės
 • vaistai nuo karščiavimo/skausmo (extra atvejuiminimalus kiekis)
 • kelioninio dydžio kremukas (užpakaliukams, išsausėjusiai odai ir dygstantiems dantukams)
 • žaislai/kramtukai pagal amžių
 • drabužėliai persirengimui (1-2 vnt.)
 • seilinukas/marliukas
 • plastikiniai maišeliai
 • užklotukas
 • čiulptukai (jei naudojate)
 • maistelis/gėrimai (pagal amžių)
 • asmens dokumentai.

.. o ką turėti mamai: ausų kamštukus arba ausinukus (kai vaikai užmiega pailsėkite ir jūs), kindle’ą, telefoną, užkandžių batonėlius, vandens.. 

✖️ D A U G I A U ✖️

2 komentarai

 1. Ačiū, kad rašot! Beje, ta dalis apie „ką kiti pagalvos“ labai artima – gal čia koks dvynių bruožas?
  Auginu du pipirus (2.8 m. ir 6 mėn.) – nors mamystėje atradau savo geriausią versiją ir pilnatvę, kartais būna akimirkų „ommm“, tada labai gerai prisiminti jus ir jūsų poziciją – imi ir darai, kas kitas, jei ne mama? 🙂
  Gražių akimirkų saloje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.