Kalėdų laukimo kalendorius!

Kalėdų laukimas yra kažkokia magija.. nekreipiant dėmesio į atvėsusį orą ar purvinas pliurzynes, o baisiausiai į tuos visus lėkimus ir kamščius. Tiesiog grįžus namo uždarykit duris visam tam skubėjimui ir beprotybei.. Pabandykite šeimoje sukurti tą laukimą kuo jaukesnį ir šiltesnį..


Manau, kad šiai jaukiai ramybei susikurti padėtų tam tikri Kalėdų laukimo kasdieniai ritualai.. Tai galėtų būti lyg ‘advento kalendorius’ tik su jums smagiomis veiklomis. Kiekviena šeima, žinoma, turi savus mėgstamus dalykus, arba tradicijas, tad pasidalinsiu tik savo įdėjomis, o jūs galite prisitaikyti ir papildyti savosiomis 😉 Žinoma, internetas pilnas tų idėjų, tad pirmiausiai pradėkite nuo to – pasigaminkite SAVO Kalėdų laukimo veiklų  kalendorių! O tada  pirmyn jį pildyti ir įgyvendinti  kasdienes užduotis;)

1. Laiškas Kalėdų Seneliui
Parašykit būtinai! Ar tai būtų laiškas rašytas už jūsų vaikus, ko norėtumėte  jiems,  ar net parašykite savo norus. O juk tie magiški laiškai turi galių išsipildyti.. Rašydami laišką, galite kartu su vaikais  pasirašyti pirštų antspaudais 😉  Išsiųsti  Kalėdų Seniui galite šiais adresais:
Santa Claus
Santa Claus Main Post Office
FI-96930 Arctic Circle
Finland
arba
Kalėdų Senelio paštas
Šventaragio slėnis
Grįžulo Ratų paštas
Vilnius LT-2001
Lithuania

2. Kakavos ‘ritualas’
Kakava man labai skaniai siejasi su tuo Kalėdų laukimo jausmu 😉 Pasigaminkite visi šiltos kakavos, paskaninkite ją  šokolado drožlėm, cinamonu ar  mažais zefyriukais ir pasimėgaukite ja visa šeima 😉

3. Snaigės iš popieriaus
Žinoma, karpysite JŪS (jei vaikai dar maži), bet vaikai matys kaip jos ‘gimsta’ ir paskui galite su vaikais jomis mėtytis, žaisti, klijuoti prie langų ar verti ant siūlo ir iškabinti kambariuose 😉

4. Atvirukai pagaminti jūsų rankomis
Reiktų tai atlikti gruodžio pirmoje pusėje, kad dar spėtų nukeliauti paštu iki švenčių 😉 Nusipirkite vokų su pašto ženklais ir storesnio popieriaus. Pasiruoškite dažus, pieštukus ar kreideles ir kartu su vaikais sukurkite nuostabius Kalėdinius atvirukus savo artimiesiems bei draugams 😉

5. Eglutės puošimas
Visi kartu su šeima. Pasileiskite Kalėdinės muzikos ir pirmyn į kūrybinį procesą. O jos įžiebimas tebūnie smagiausia kulminacija 😉

6. Kalėdinės dekoracijos
Prisiminkite popierines girliandas, ar Kalėdų senius iš spalvoto popieriaus, balti pūkuoti kamuoliukai perverti siūlu gali tapti snaigėmis ir pan.

7. Piešti Kalėdas
Kalėdų senį, dovanas, eglutes ir t.t. PIEŠTI yra gėris 😉 Darykite tai kartu su vaikais ir jie mokysis iš jūsų.

8. Kalėdinis filmukas su vaikais
Pasiruoškit visokiausių užkandžių ir gėrimų, kaip rimtam kino seansui;)

9. Kalėdinė pasaka
Paskaitykite Kalėdinę knygą ir supažindinkite vaikus su visais Kalėdų veikėjais 😉

10. Kalėdiniai sausainiai
Imkite Kalėdines formeles  ir leiskit vaikams miltuotis, ragauti, minkyti tešlą ir sulaukus sausainių – paragauti 😉

11. Kaledinė fotosesija
Tikrai nebūtinai su fotografais 😉 Tai gali būti paprasčiausiai namuose, telefonu nufotografuota smagi, nuotaikinga Kalėdinė akimirka. O vėliau iš tų nuotraukų galite padaryti atvirukus artimiesiems, arba susikabinti foto sienelę, ar turėti mini Kalėdinį albumą namie;) o gal tai gali tapti net eglutės ‘žaisliukai’ 😉

12. Kalėdiniai žaidimai
Pvz.: iš vatos pasidarykite kamuoliukus ir juos pūskite su šiaudeliais į ‘vartus’ (tai mano vaikystės žaidimas). Vaikams tikrai patiks, o gal turit savo žaidimų iš vaikystės? 😉 Galite statyti Kalėdų miestelį iš kaladėlių bei visokiausių  virtuvės rakandų 😉

13. Sniego žaidimai
Rogutės, sniego senio statyba ir sniego gniūžčių laidymas, sniego angelai ir t.t. Kai tik sninga, tai ir bėkit lauk žaisti 😉

14. Rankų darbo dovanėlė
Pagaminkite kartu su vaikais rankų darbo Kalėdinį lauknešėlį ar dovanėlę artimiesiems. Galbūt tai gali būti Kalėdinis rankų darbo muilas,  kūno šveitiklis su kava, arba stiklainis su jūsų keptais sausainiukas ir šližiukais..

15. Kalėdinis muzika
Susirankiokit Kalėdinės muzikos, klausykitės, dainuokit, šokit ir pasidarykite savo mylimiausių dainų  playlist’ą.

16. Pasigaminkite Kalėdinį vainiką
Juo papuoškite savo namų duris ar vartelius. Nueikite  su vaikais į mišką, tikrai rasite kokią nukritusią šaką, apriškite 0vielą sulenktą ratu, apvyniokite raudonu kaspinu, uždėkite kelis žaisliukus ar imbierinius sausainius ir VUOLIA;)

17. Padovanokite žaislus
Surinkite mažiau naudojamus, bet ‘sveikus’ žaislus ir juos padovanokite.. vaikų namams, nepasiturinčių šeimų vaikams,  kūdikių namams  ir pan.  Galite dovanoti ne tik žaislus, rūbelius ir kitus daiktus.

18. Kalėdiniai užkandžiai
Arba tiesiog ‘pasirepetuokite’ kokio naujo patiekalo receptą Kūčioms, kad tiktų ir patiktų vaikams 😉 Pavyzdžiui, pasigaminkite žele su mandarinais, paskui ją supjaustykite kalėdinėmis formelėmis ir skanaukite;) Taip pat puikiai tiks  ir skriliai, supjaustyti Kalėdinėmis formelėmis;)

19. Meduolių namas
Ar  net visas miestelis. Kartu su vaikais jį statykite, dekoruokite, ragaukite;) O jei meduolių miestelis per daug ‘suvalgomas’, tuomet galite Kalėdinį miestelį pasistatyti iš įvairių dėžučių, pakelių, buteliukų ir pan.. Kūrybinio įkvėpimo!;)

20. Aplankykite Kalėdinę miesto mugę
Šiek tiek šurmulio, prasiblaškymo su vaikais, karšto šokolado ar karšto  vyno tėveliams, vaikams imbierinių sausainukų ir smagaus laiko!

21. Kalėdinis kostiumas vaikams
Galite susikurti kokį smagų Kalėdų herojaus kostiumą. Raištį, skraistę, kepurę, snieguolės sijonėlį  ar dar kokį grožį 😉

22. Padarykite GERĄ DARBĄ
Na taip, kasdien mes jų  pridarome,  tačiau galite padaryti jį ir kitiems. Paaukokite paramos fondui, aplankykite gyvūnų prieglauą, nuveškite jiems maisto, galbūt aplankykite senelių namus ir nuveškite savo kepto obuolių pyrago, gal kūdikių namus ir padovanokite jiems žaisliukų ir savo dėmesio, tapkite kraujo donorais… Gerų darbų sąrašas per ilgas, kad galėčiau išvadinti, bet jūs tik pagalvokite, kam norėtumėte padėti ir padėkite. O vaikai tegul būna šalia ir mokosi gerumo.

23. Laiškas SAU..
Kai sumigdysite vaikus, atsisėskite ramiai ir parašykite sau laišką. Su savo per šiuos metus išgyventom patirtim, už ką esate dėkingi sau ar kitiems, kaip paaugote ir kokių tikslų turite ateičiai.. Su ramybe ir gražiom mintim..

24. Kūčios
Bus ir taip daug veiklos, tačiau prisiminkite savo šeimos tradicijas ir papasakokite bei parodykite jas savo vaikams!

25. DOVANOS!
Pasidžiaukite  ne tik savo dovanomis, bet ir vaikų emocijomis.. tai, matyt, ir yra geriausia dovana, vaikų laimė..!!

Tegul prasideda Kalėdų laukimas!!

✖️ D A U G I A U ✖️

2 komentarai

  1. Kokius sauniu ideju pateiket!!! 😲😍👌 pakvipo Kaledomis jau dabar tai tikrai 😌 uzaugam ir kartais pasimirsta, kiek jaukiu, dziuginanciu, sildanciu akimirku galima susikurti „isileidus“ vaikyste 🎉🍭🌲 aciu, kad dalinates!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.