NIDA su vaikais

Visų pirma neperskaitysit čia kažkokio ypatingo sąrašo įdomiausių FANCY veiklų ir pramogų vaikams. Nida man asocijuojasi su GAMTA bei ramybe. Veiklų čia galima rasti būtent gamtoje, o ne įrėmintose erdvėse:)

Ką veikti su vaikais:

PAJŪRIS. Tiesiog eikite prie jūros, nesvarbu koks oras, ten visada gražu, įspūdinga ir rasite ką veikti: maudytis, piešti ant smėlio, rinkti akmenukus skirtingų spalvų ir juos rūšiuoti, žaisti su smėlio žaislais, iš šakų pastatyti tipį, “kepti” smėlio sausainius ir juos mėtyti į jūra ir t.t. Mes visuomet nešamės ir palapinę/pastogę, kad prireikus ir nuo saulės pasislėptume ir nuo vėjo bei vaikai galėtų pamiegoti:)

PARNIDŽIO KOPA. Ją pasiekti galima keliais būdais: atvažiuojant keliu (dviračiais ar mašina) pro Nidos meno koloniją, arba miško takeliais, kurių yra daug, arba lipant laiptukais nuo marių pusės. Visais būdais atkeliauti smagu, bet gal smagiausia lipti laiptais, tai lyg koks iššūkis:) O pasiekus viršukalnę, su vaikais pasivartyti smėlyje, leistis kaip žiemą nuo kalniukų, pasidaryti ‘fotosesiją’, surengti pikniką ir tiesiog pasigrožėti nerealiu vaizdu:) galima susiorganizuoti ir rimtesnį žygį pro vidinę kopų pusę yra takeliai leistis link marių, tada pamariu apeiti kopą.

VAIKŠČIOJIMAS. Eikite prie jūros, į Nidos oro uostą, mišką, pasivaikščiokit pamariu, nueikit prie švyturio ir leiskitės miško takeliais prie jūros ar kur tik akys veda. Visi keliai tinka rinkti konkorėžius ar grybauti, einant pamariu be galo daug gražių vietų kur vaikams pabraidyti, pažaisti smėliu ir papiknikauti.

ŽAIDIMŲ AIKŠTELĖS. Viena mūsų vaikų mylimiausia – esanti prie mini golfo, kita tarp molo ir Thomo Manno muziejaus, prie Vytauto Kernagio statulos – šiek tiek gal vyresniems nei mūsų vaikai, bet taip pat ne maža aikštelė. Prie centrinio paplūdymio (ant smėlio) ir dar keletas einant pamariu link purvynės.

NIDA ART COLONY. Kartais galima užtaikyt ‘ant’ parodų, kurios įdomios ir vaikams, bet reikia pasidomėti prieš einant:)

KAVINĖS. Tikrai ne visas aplankėm, kartais tikrai iš anksto apgalvojam kur bus ‘įmanoma’ su dviem energingais vaikais pabūti:) Bet mūsų vaikų jau išbandytos ir pamėgtos vietos, kur būtų jiems ką veikti:

TOP3

1. DON VITO – lauke yra didelis batutas, smėlio dėžė su žaislais ir daug transporto priemonių tinkančių tokio amžiaus vaikams: mažinėlės, motocikliukai, balansinis dviratis ir pan. O viduje yra žaislų dėžė bei visuomet duoda kuo piešti:) Man ten skaniausi grill patiekalai, Meniu tikrai skanus ir yra patiekalų vaikams. Mūsų favoritai kukulaičiai su bulvių koše bei agurkų ir morkyčių lazdelėmis. 

2. BURĖS – lauke yra daugybė žaislų, medinė virtuvėlė, mašinytės ir daug daug visko. Meniu pritaikytas visiems: ir vegetarams, ir visavalgiams, ir vaikams:) Man skanu:) Vaikai ten mėgsta bulvinukus valgyti, yra varškės apkepo ir kitų patiekalų.

BO HOUSE – viduje yra žaidimų kampelis, su čiuožykla, ‘namuku’, žaislais. Yra vaikams meniu, varškėtukai, blyneliai, kukulaičiai ir t.t.

KURŠIS. Yra žaislų dėžė bei kelios plastikinės čiuožyklėlės  bei sūpynės lauke. Meniu ten nesikeičia daug metų, jis gan paprastas ir man asmeniškai ’nelabai’, beeet ten yra cepelinų:) 

ZUIKIO DARŽAS. Yra didelės sūpynės ir daug hamakų. Bet maistas – picos. Šalia yra „zentos baras“ turi keletą kitų patiekalų, bet nieko specialaus vaikams, nebent pritaikysit:)

SENASIS ŽVEJAS. Nebuvom, nes visad eilė laukia lauke:)) bet ten matėm yra sūpynių visokių lauke 🙂

DAR yra kavinė, kurios pavadinimo nežinom, bet einant tuo taku nuo SENO ŽVEJO taikos g. prie pat jau jūros, yra kavinė su medinėm sūpynėm (su raganų medinėm skulptūrom), vaikams ten kaip ir nėra nieko special, bet galima kažką pritaikyti, o vaikams pasikarstyti po tas sūpynes:) jos ne naujos, neišvaizdžios, bet vaikams visai patinka:)

PIKNIKAS pasirinktoje vietoje ar prie marių, ar prie jūros:) Juk geriausia vieta pavalgyti:) vaikams aplink daug vietos, smėlio, vandens ir galite patogiai įsitaisyti suvalgyti savo pasigaminto maisto:)

KEPYKLĖLĖ. Ji randasi už Jūratės viešbučio. ten kelis kart per dieną kepa bandeles, tortus, pyragus, kibinus, sausainius ir t.t. labai tinka kai nori KAŽKO į kelionę prie jūros:)

NIDUSAS ir NERIJA. Lauke, netoli lauko staliukų yra po viena karstyklę-sūpynę, bet nėra prie pat pat:) Niduse tikrai skanu, ypatingai vaikams varškėtukai. Nerijoj nevalgėm sako visi kad nerealiai skanu:)

Mano patarimas: visuomet turėti kažkokią veiklą savo kuprinėje: lipdukų žurnalas, maped piešimo rinkinys, pieštukai su bloknotu, muilo burbulai ir pan.

Čia tikrai yra ką veikti ir vyresniems vaikams:) Batutai, „zuikio vasara“ vaikų dienos stovyklos, tenisas, buriavimas, mini golfas, ‘haikinimas’, lauko treniruoklių erdvė prie mini golfo, važinėjimas dviračiais, paspirtukais, skate’ais ir t.t. 

Nesvarbu koks oras ar nuotaika, tiesiog EIKIT nieko ypatingai neplanuodami, neįrėmindami savęs, o tiesiog pasidžiaugdami oru, kvapu ir vaizdais.

Dar keletas SPOT’ų pro kuriuos galima prasukt stumiant vežimą, vasaros sezonu tai tikrai, o ir rugsėjo pradžioje dar būna: yra Coffeeine (skani kava, turi ir be kofeino). Uogos, vaisiai ir daržovės (+Mangų mango produkcija) netoli bažnyčios prie Palvės, lauke. Kukuruku kukurūzai ant pagaliuko (prie Maximos). Parduotuvės: Maxima, bet į jos anktrą aukštą su vežimu neįkilsit, dar yra Žuvėdra prie mokyklos. Užeikit ir į HAPPEAK tris medinius nemalius, smagu pasimatuoti kokį naują rūbelį:) o šalia stovi Beatos ledų šaldytuvas, pilnas skanių natūralių ledų:)

Pusryčiai man asmeniškai tikrai skaniausi MEAT steakhouse, bet ten vaikams nėra ką veikti apart vienos mašinėlės:) Jie turi pusryčių kompleksą, kainuojantį 13,9 EUR, bet gaunate vaisių salotas, tuomet karštą patiekalą (BENEDIKTAI THE BEST), kroasaną su dzemu ir sviestu bei kavos arba arbatos. Sočiai ir labai skaniai.. Galit pasinaudot proga vėlyviems pusryčiams kai vaikai miega vežime:) priėjimas iš gatvės pusės (nuo mokyklos) yra tik laiptais, jei be laiptų tuomet reikia eiti prie Nerijos restoraną ir kiemus:)

O šiaip visur čia faina tik galima pasiruošti vaikams savų pramogų:)

✖️ D A U G I A U ✖️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.