Two The Moon! Kosminis 2-sis gimtadienis!

Tądien, prieš du metus, aš tapau mama! Matyt dėl to ir vaikų gimtadieniai svarbiausi man, mamai. Sukyla visi prisiminimai, užlieja toks didelis dėkingumo jausmas vaikams bei pasididžiavimas jais, nu kažkokia euforija ir jauduliukas 🙂 norisi jiems tądien suteikti HYPER daug džiaugsmo ir gerų emocijų..

Kai pradėjau galvoti apie gimtadienį sausio pirmomis dienomis, vyras iš manęs tik pasijuokė, na aš ir paleidau mintis, tik užsakiau gimtadienio dovaną, nes žinojau, kad ji atkeliauti užtruks. O štai kai liko pusantro mėnesio, visi norimi žaidimų kambariai norimu laiku jau buvo užimti, tad nusprendžiau nesukt galvos ir gimtadienį padaryti namuose. Sutaupėm!:) Juk ir mūsų vyresnėlio brolio gimtadienis dvi dienos prieš, jam jau su pasisedėjimu namuose neprasisuksi, o ir svečių daugiau, brangesni norai, vietos bei pramogos.. taip, mums balandžio pradžia yra visiškas bankrotas:) trijų vaikų gimtadieniai  yra WOW! aš vis pagalvoju, kad juk ateis laikas, kai ir Uvis su Vėja norės skirtingų gimtadienių, skirtingose vietose, kitokių ir jie juk negali būti nuolat ‘skriaudžiami’ šiuo klausimu ‘ne pagal jų norus’, o pagal galimybes ‘kas lieka’ ir kaip paprasčiau, pigiau tėvam.. NE! aš darysiu viską, kad mano vaikai turėtų savo šventę, kokios jie norės. Kol kas norai jų mažai išreiškiami, todėl stengiuosi pagal save 🙂

Taigi tikrąją jų gimimo dieną, ryte padovanojome jiems dovanas, bei paragavome mano gaminto ‘torto’ (varškės tinginio). Vėliau nusivedėme juos papramogauti. Pirmiausia aplankėme žaidimų kambarį „Mažųjų karalystė“, o vėliau kosminio gimtadienio mintimis nukeliavome į FUTURE LIVE – interaktyvią, virtualią parodą visai šeimai. Vaikams labai patiko, kaip ir mums:) o kitą dieną, jau laukėme svečių.

Štai ir pradėsiu..:)

SĄRAŠIUKAI SĄRAŠAI. Galvojant apie pačią šventę, geriausia pirmiausiai susigalvoti ‘temą’ ar bent mintį, aplink ką viską sujungti:) tuomet, vieta, laikas, dekoracijos, maistas, veiklos ir papildomi reikaliukai. Taigi aprašysiu mūsų vaikų antrojo gimtadienio šventę, kas, kada, iš kur, kaip ir ką, o jūs pasiimkit idėjas ir paverskit jas  savom, kurdami vaikams nuostabią dieną:)

TEMA

Kosmosas, visata, galaktika! Mano vaikai man tikrai yra daugiau nei pasaulis, daugiau nei galaktikos, jie man visa VISATA. Kosmosas. Norėjosi gražiai, skoningai viską suderinti su šia mintim ir viskas tiesiog lipte sulipo.. Žvaigždės, raketos, blizgėjimas..

VIETA

Tokiam amžiui jau tikrai puikiai tinka ir žaidimų kambariai, tačiau šie pasirodo užsakinėjami gerokai anksčiau nei buvo galima numanyti:) tikriausiai reikia apie tai pagalvoti likus bent 4 mėnesiam.. man vestuves savo suorganizuot užtruko mažiau nei mėnesį,  o čia mažiukų gimtadieniam pasirodo reikia prieš pusę metų ruoštis:) for real!

Tačiau spjoviau į tą norą visiem įtikti ir patikti, nusprendžiau gimtadienį ruošti NAMUOSE. Turime vaikams (kol jie gyvena dar savo viename kambaryje dviese) įrengę žaidimų kambarį (nes jų kambarys yra mažiausias namuose ir telpa tik jų lovos, komodos bei palapinė), visiems žaislams žaidimams anksčiau naudojome svetainę, bet vyrui atsibodo visur besimėtantys žaislai :))) tad, žaidimų kambarys buvo puiki būveinė gimtadienio smagumams:) Atrinkau žaislus, kurie taip pat derėtų ir nebūtų ‘visko per daug’, bent jau iki kol gaus dovanas 🙂

DATA ir LAIKAS

OMG dar vienas nervas. Reiktų apgalvoti matyt labiausiai pagal kviečiamų vaikų amžių,  jų miego laiką, galimybes svečiams atvažiuoti. Tarkim mano tėveliai gyvena ne Vilniuje, o norėjosi tokios šventės, kai nereikia ruoštis per kelias dienas. Atvyko visi vieną dieną ir ‘atšventė’:) Tai pasirinkome šeštadienį, 10 val., kuomet vaikai dar yra energingi ir geros nuotaikos. O pietų miegas ~13 val. kaip tik būtų pačiu laiku, pailsėti nuo dienos įspūdžių.

KVIETIMAI

Kvietimai turėjo atspindėti temą ir norėjosi, jog jį gavus sukeltų gerą emociją. Sidabrinis, blizgus popierius, kvietime matosi ir tema, ir kad tai antrasis gimtadienis 🙂 TWO the moon. Dominuoja žvaigždės, o dar užvertus pridėjau ten ir ‘žvaigždžių dulkių’ (sidabrinių žvaigdučių konfeti), prie kvietimo priklijavau balionėlį, kurį ‘adresatas’ prisipūstų ir su gera nuotaika lauktų gimtadienio šventės 🙂

MAISTAS

Kažkas paprasto ir tinkančio kiekvienam. Šiuo atveju meniu buvo toks: avižų kamuoliukai, špinatų keksiukai, brokolių ir sūrio kąsneliai, vaisiai, humusas su daržovėmis, vanduo, naminis limonadas, liofilizuoti vaisių, daržovių skanėstai BRUZDUKAI, paprasti kukurūzų spragėsiai ir…. tortas, kuris šįkart buvo kiek labiau nuodėmingas, bet ir tai atsakingai rinktas (na nevalgė jie jo daug, daugiau daviau biskvito be glitimo  su uogų sluoksnių). Vakare dar turėjome ir kitų svečių, kepėme kieme šašlykus ir užbaiginėjom visus likučius 🙂

Kaip dekoracija taip pat puikiai tiko žvaigždėtos (iš Švenčių miestas) ir žvaigdžių formos popierinės lėktutės (iš AliExpress). Puodeliai iš IKEA, šiaudeliai, maži popieriniai indeliai, taip pat iš Švenčių miesto.

DEKORACIJOS

Balionai – MUST. Helio balionų daug neprisipūsi, brangoka, tad prisipirkau begalę paprastų iš AliExpress (pigiai ir gavau per tris savaites). Heliu pripūtėme tik keletą akcentinių folio žvaigždžių, o guminius pripūtėme paprastai ir jie mėtėsi visuose namuose, vaikai spardė juos, mėtėsi jais, tikrai smagus reikalas:) Vaikų kambaryje sienas papuošiau dekoracijomis: veidrodinės limpančios žvaigždės iš IKEA, sienų lipdukai su planetomis, kometomis bei žvaigždėmis iš AliExpress, rankų darbo girlianda (ant šniūro surišau juodo, blizgančio, balto tiulio juostelių). Puikiai, kaip dekoracija ir pramoga dėrėjo kamuoliukų baseinas, kuriam pakeičiau kelias kamuoliukų spalvas (liko juoda, balta, pilka, sidabrinė ir permatoma). Tikrai viskas puikiai sudėrėjo į temą, spalvinę gamą, nuotaiką:) Papildomi atributai tokie, kaip gimtadieninės kepurėlės, bei foliniai švilpukai iš Švenčių miesto.

DOVANA

Musu pagrindinė dovana vaikams: daugiafunkcinis kūrybinis veiklos stalas MUTABLE. Tai stalas, augantis su vaiku, o jame yra galimybė vis kaitalioti stalo pagrindo plokštę į norimą veiklą/žaidimą. Pagrindinėje sudėtyje yra 4 plokštės, kurios ‘veiklios’ iš abiejų pusių: Lego DUPLO ir klasikinis LEGO, juoda lenta piešimui su kreidelėm ir balta lenta piešimui flomasteriais, tiesiog medinis lygus stalo pagrindas bei skirtas spec. medinėms puzlėms (į komplektą įeina viena puzlė su metų laikais) ir ketvirtoji – žaidimų plokštumos „skirtingų žemynų“ bei „auromobilių gatvės“. Kas yra AWESOME, karts nuo karto galima prisipirkti papildomus dalykus: kitas puzles, lėlių namelius, superherojų namelius, Lego bokštus, PlayDoh plastilino formelių pagrindus, plokštes su žaidimais apie pasaulį ir pan., raidžių bei skaičių mokymuisi skirtą plokštumą, projektorių ir t.t.t. Viską galite pamatyti čia: MUTABLE

VEIKLA

Nors susirinkę vaikai randa kuo užsiimti, žaisti įvairiausiais žaislais bei naujomis dovanomis, tačiau visada vertėtų pagalvoti ir apie kažkokią veiklą.

  • Muilo burbulai. Aš visad namie turiu muilo burbulų, vaikams labai smagu juos gaudyti. Visada ‘suveikia’ 🙂
  • Piešimas ant sienų. Ant kelių sienų išklijavau spec. juodus lapus piešimui su kreidelėmis (radau Pegaso knygyne) ir vaikai galėjo literally piešti ant sienų:)
  • Piešimas. (veiklos tam kartui buvo užtektinai, bet po pietų miego pratęsėme šeimos rate). Piešimo popieriaus rulonas iš IKEA ir pieštukai, kreidelės ir pan.
  • Mėnulio akmenys. Iš folijos susilankstėm kamuoliukus ir juos mėtėme į dėžutę iš tam tikro atstumo. Buvo fun:)

  • Raketa.  O KAIP GI BE JOS?! 🙂 Kosmoso kitaip ir nepasieksi 🙂 Kartoninę raketą pirkau iš NEIDUKAS, vaikam labaaai patinka į ją landžioti, į ją mėtyti ‘mėnulio akmenis’, bei apipaišyti.

  • Pinjata. Jos taip ir ‘nepaleidom’ vėjais, nes vis neatradom progos, bet aš ją paruošiau ir galvoju bus smagu ją sudaužyt kurią dieną, kai jau sužais su visais dovanotais žaislais. Tai joje pridėjau mini dovanėlių: plastilino, medinių sulankstomų žmogeliukų/robotukų, laikinų tattoo, muilo burbulų, skanėstų, konfeti, mažų mašinėlių ir visokių kitokių mini niekučių (daugumą radau babycity parduotuvėje.

PADĖKOS DOVANĖLĖS

Vaikams turėjau suruošusi po padėkos maišelį su mini lauktuvėlėmis (visko ieškojau mažose pakuotėse: PlayDoh plastelinas (šias pakuotes radau „xs žaislai“ parduotuvėje, muilo burbulai (maxima), liofilizuotų vaisių skanėstai (Bruzdukas), balionai. O prie maišelio prisegiau ir blizgantį žaisliuką (radau knygyne ‘Pegasas’):) Vaikai, tikiu, išsinešė gerą emociją:)

NUOTRAUKOS

Tai jau tapo tradicija. Padaryti antrųjų jų gyvenimo metų nuotraukų albumą. Nostalgiškai išsitraukiau ir pirmąjį tokį, antrajam radau tematiką atitinkantį blizgų albumą Pegaso knygyne, kur išorė papuošta tais mažais blizgiais diskeliais, o juos perbraukus į kitą pusę, keičiasi spalva. Sunkiausia atrinkti TIK keletą nuotraukų:)) kai nuotraukų kelios dešimtys tūkstančių telefone:) bet kažkokias smagiausias pavyko 🙂

 

Štai toks tas mūsų KOSMINIS gimtadienis. Apie tai ką vaikai gavo dovanų gimtadienio proga, kitame įraše 🙂

o gimtadienis išties turi būti šventė vaikams.. ne mums ir ne tam, kad turėtume kuo pasigirti ar pasirodyti.. be makiažo ir kablų, be surežisuotų kadrų fotografui, be nublizgintų batų.. vaikai turi dūkti, žaisti, turi juos apkabint ir bučiuoti, strikinėti kartu su jais ir šokti, niekas neturi tą dieną jaustis ne savam kailyje ir kažkurįrėmintas.. aš taip galvoju..:)

Už VAIKYSTĘ 😉

✖️ D A U G I A U ✖️

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.